184 SABİM

27 Haziran 2017 1974 İzleme

Türkiye’nin dört bir yanından 184 SABİM hattını arayan herkes; hattın Sağlık Bakanlığı tarafında sıcak bir dost sesiyle karşılaşmakta ve ilettiği her türlü soru veya sorunun, Bakanlığımızca empatik bir yaklaşımla sahiplenilerek, en hızlı şekilde çözümlendiğine tanık olmaktadır. 

Özetle, SABİM Türkiye’ye, haftanın 7 günü, 24 saat kesintisiz bir şekilde hizmet vermektedir. Vatandaşlarımıza düşen “184 ALO SABİM” hattımızdan aramak, ya 0 312 430 18 49 numaralı faksımızdan ulaşmak, ya da şahsen Bakanlık Merkez Binasında bulunan SABİM’e şahsen başvurmaktır. 

Bu yollarla bize ulaşan vatandaşlarımız: 

— Sağlık sisteminin işleyişine yönelik her türlü konuda bilgi alabilirler. 

—Sağlık sistemine yönelik talep, eleştiri ve önerilerde bulunabilirler. 

—Sağlık hizmetlerinden yararlanırken, sistemin herhangi bir aşamasında yaşadıkları sorunlarını iletebilirler. 

SABİM; sağlık sisteminde, yaşanan sorunların yerinde ve eş zamanlı tespiti, sorunun çözümünde etkin olacak mekanizmaların ivedilikle harekete geçirilmesi suretiyle özdenetimi sağlamaktadır. Bu uygulama hızlı ve etkili çözüme ulaşmanın en ekonomik yoludur. Ekonomiktir; çünkü sorunların teşkilatın en üst noktasına kadar ulaşmasında ne zaman kaybı ne de enformasyon kaybı yaşanmamaktadır. 

Sistemin herhangi bir aşamasında yaşanan bir sorunun, 184 SABİM hattının aranması veya şahsen birimimize başvuru yapılması ile özdenetim mekanizması harekete geçmektedir. SABİM Operatörleri tarafından kayıt altına alınan başvuru, SABİM Çözümleyicilerince değerlendirilerek, ilgili illere sevk edilmektedir. İllerdeki Sabim Çözümleyicileri tarafından da nesnellik ilkesinden ödün verilmeden, mercek altına alınmakta, en hızlı ve en doğru şekilde çözümlendirilmektedir. 

Sürekli kendini yenileyen dinamik bir birim olan SABİM’de bu sürece hastane başhekimleri de dahil edilmiştir. Böylece başvuru sahibinden başlayarak, Bakanlığımızın en üst birimini de içine alan dairesel bir çizgide işleyen özdenetim mekanizması daha da güçlendirilmiştir. 

Kısaca SABİM; 

Sağlık hizmetlerinin niteliğinden dolayı etkili bir iletişim sürecinin zorunlu olduğunun bilinciyle 

—Sağlık hizmetlerini planlayıp yönetenleri 

—Sağlık hizmetlerini sunanları 

—Sağlık hizmetlerinden yararlananları 

Uzlaşımsal bir platforma taşımak suretiyle sağlık sisteminde etkili iletişim sağlamayı amaçlamaktadır. 

Bu amaçları gerçekleştirerek halka ulaşıp, sistemin herhangi bir aşamasında meydana gelen aksaklıkları, anında tespit ederek, hızlı v ekesin bir çözüme ulaştırmak ve dolayısıyla "7’den 77’e sağlıklı bir Türkiye hedeflemektedir. 

web : SABİM

Manisa Turgutlu 6 Nolu Aile Sağlığı Merkezi

Manisa Turgutlu 6 Nolu Aile Sağlığı Merkezi Resmi Web sitesidir.

Çalışma Saatleri

İletişim Bilgileri

  • Ergenekon Mahallesi Fatih Cad. No:33, Turgutlu

  • info@turgutlu6noluasm.com

  • +90 236 314-6252